Новини

23.09.2021

Навчальна практика студентів освітніх програм Міжнародна логістика та митна справа і Міжнародні економічні відносини

Cтуденти освітніх програм Міжнародна логістика та митна справа і Міжнародні економічні відносини відвідали м. Одесу, де здійснили знайомство та практичне навчання у підрозділах Одеської митниці: “Одеський Морський Торговельний Порт”, «Одеса-аеропорт», «Одеса-центральний», «Одеса-спеціалізований», Євротермінал з метою ознайомлення на практиці з роботою даних структур.

Студенти мали змогу ознайомитись з роботою Одеського Морського Торговельного Порту.

Портовий флот, у складі якого 16 буксирів різної потужності та класу і допоміжні судна, виконує буксирно-кантовочні і швартові операції, льодову проводку суден в акваторії Одеського порту, міжпортові буксирування, екскортування та забезпечення безпеки суден-газовозів і танкерів. На портовий флот покладені функції гасіння пожеж з боку моря, забезпечення безпеки суден-газовозів і аварійно-рятувальних робіт на морі.

Практичні заняття були проведені студентам на Одеській митниці ДФС з демонстрацією роботи кінологічної служби.

Митниця в межах виконання своїх завдань забезпечує бізнес великою кількістю сервісів та послуг, у тому числі надає й адміністративні послуги, контроль за провадженням яких здійснюється митними органами:
митна брокерська діяльність;
відкриття та експлуатація магазину безмитної торгівлі;
відкриття та експлуатація митного складу;
відкриття та експлуатація вільної митної зони комерційного або сервісного типу;
відкриття та експлуатація складу тимчасового зберігання;
відкриття та експлуатація вантажного митного комплексу;
гарантування сплати митних платежів Гарантом;
надання державних гарантій по товарам, які було імпортовано в Україну і прийнято під режим експортного контролю України.

Студенти – міжнародники відпрацьовували свої практичні навики у компанії “Євротермінал”.
Територія загальною площею 42 га, на якій на якій функціонують накопичувальний транзитний майданчик, вантажний митний комплекс, перша в Україні Вільна Митна Зона і спеціальний проект «Автохаб».

АвтоХаб – це новий сервіс в Одеському порту, який допомагає українцям швидко і легко оформляти б/в авто, куплені за кордоном. Даний сервіс працює за принципом Єдиного вікна, коли всі установи, задіяні в оформленні, знаходяться поруч. Такий принцип дозволяє скоротити час митного оформлення до 3 днів.

Корисна подорож з точки зору навчання, отримання практичного досвіду і відпочинку пройшла дуже ефективно!

15.04.2021

Відкриття Лабораторії моделювання міжнародних логістичних систем

На кафедрі міжнародних економічних відносин відбулась презентація відкриття лабораторії моделювання міжнародних логістичних систем.

На заході були присутні: представники органів влади та підприємств, керівництво університету, викладачі, студенти

Хмельницький національний університет отримав освітню ліцензію на програмне забезпечення FlexSim для 20 робочих місць від польського Фонду “Intermarium” і став четвертим українським університетом, який використовує даний продукт.

На кафедрі міжнародних економічних відносин буде впроваджено даний продукт в начальний процес та планується тісна співпраця з підприємствами і організаціями.  На презентації було продемонстровано можливості використання FlexSim у сферах транспорту та логістики, будівництві, охороні здоров’я, сфері послуг. Застосовуючи даний програмний продукт, користувачі мають можливість створювати робочі імітаційні моделі об’єктів і процесів та використовувати їх у якості інструмента для прийняття ефективних рішень.

Впровадження даного продукту у навчання дасть можливість удосконалювати навчальний процес завдяки використанню завдань, що містять практичні кейси, залучати студентів до роботи над реальними задачами, виконувати проекти, актуальні для місцевих організацій та досягти основного кінцевого результату – сформувати у випускників готовність самостійно вирішувати професійні задачі різної складності.

Для студентів освітніх програм Міжнародні економічні відносини та Міжнародна логістика та митна справа відкривається можливість виконувати тематичні дослідження та працювати над дипломними роботами, що містять практичні аспекти, використовувати моделі розроблені на FlexSim та запропонувати можливі шляхи вирішення проблем підприємств та організацій.